Zalecenia dla uczniów– zostańcie w domach

Dodana: 01.04.2020 12:38

 

Miasto Białystok zwróciło się do dyrektorów szkół samorządowych, aby za pomocą dostępnych narzędzi przekazali swoim uczniom specjalne zalecenia. Młodzież ma nie gromadzić się w domach i ograniczyć kontakty z rówieśnikami.  
 

Urząd Miejski zwrócił się do dyrekcji szkół z prośbą o wystosowanie apelu do uczniów o zachowanie zasad ostrożności i bezpieczeństwa w związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Z propozycją podjęcia takiego działania wystąpiła radna Katarzyna Kisielewska-Martyniuk podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

„W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży prosimy o pozostawanie w domach i zaprzestanie spotykania się u siebie nawzajem. Prosimy o przypomnienie, celem masowego stosowania zaleceń służb sanitarnych, które są dostępne na stronach internetowych oraz cały czas powtarzane w mediach publicznych. Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii, starajmy się o tym pamiętać” czytamy w piśmie do dyrektorów.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu może wychodzić tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Najnowsze zmiany wprowadzone przez rząd są dostępne na stronie www.gov.pl.  

Kamila Bogacewicz

https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/
ogloszenia