wycieczka do sklepu Biedronka gr. IV KUBUSIE

 

    W minionym tygodniu dzieci z gr. IV "Kubusie" poszerzały swoją wiedzę na temat różnych zawodów. Rozmawialiśmy o zawodach wykonywanych przez rodziców. Dzieci mówiły również kim chciałyby zostać w przyszłości.

W celu poszerzenia wiedzy nt. zawodu sprzedawcy/kasjera wybraliśmy się 19.02.3018r. na wycieczkę do sklepu wielobranżowego „Biedronka”. Przedszkolaki miały za zadanie zaobserwować jakie działy znajdują się w sklepie, co można tam kupić oraz jakie czynności wykonują pracownicy sklepu.

Dzieci zauważyły, że produkty są pogrupowane w pewne „rodziny”: pieczywo, owoce i warzywa, nabiał, mięso, konserwy, słodycze, artykuły chemiczne, napoje itp. Kubusie dowiedziały się, że taki podział jest stworzony po to, aby klientom było łatwiej i szybciej zrobić zakupy.

Na koniec wycieczki przedszkolaki zrobiły zakupy. Miały za zadanie zapłacić za cukierki banknotem i sprawdzić czy dobrze otrzymały resztę. Zadanie się udało :)

Po powrocie do przedszkola dzieci pełne pozytywnych wrażeń oraz nowych doświadczeń w nagrodę za kulturalne zachowanie w miejscu publicznym dostały słodki upominek kupiony w sklepie.

 

E.H.

 


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 wydarzenia