7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 04.06 – 08.06.2018r. nasze przedszkole wzięło udział w akcji „7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom”. Tegoroczna akcja rozpoczęła się inauguracją w Operze i Filharmonii Podlaskiej.  Uczestniczyły w niej 6 latki z grupy III Pajacyki. Każdego roku proponujemy dzieciom inny charakter spotkań, pragnąc zainteresować je literaturą.

W bieżącym roku w ramach akcji każda grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę do Biblioteki szkolnej, aby posłuchać bajki czytanej przez Panią Anię. Starsze grupy wzięły też udział w lekcji.

W ramach akcji nauczycielki przez cały tydzień czytały swoim podopiecznym opowiadania z serii „Optymistyczne Bajki o dobrym wychowaniu” oraz ulubione książki.

Nauczycielki zaprezentowały dzieciom teatrzyk sylwet pt. ”Jak bajkowe postacie uciekły z książeczek”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, którego  głównym przesłaniem było szanowanie i dbanie o książki.

Rodzice również włączyli się do akcji, poświęcając swój wolny czas i jednocześnie umilając dzień przedszkolakom poprzez głośne czytanie. Przedszkolaki z wielką ochotą przyjmowały gości i chętnie wysłuchiwały ciekawych książek. Kolega z „Pajacyków” także chętnie zaprezentował swoje umiejętności czytelnicze przed młodszymi kolegami.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom za zaangażowanie i mile spędzony czas.

AB

 


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 wydarzenia